מה זה Smart7 Data?

Smart7 Data מרכז מאגרי נתונים ברשות עיריית באר שבע הפתוחים לשימוש הציבור. האתר מאפשר חיפוש נתונים בקלות וביעילות. המשתמשים באתר מקבלים יד חופשית לפיתוח יישומים ומערכות המבוססות על המידע המפורסם בו וכל עדכון במאגרי המידע באתר מעודכן אוטומטית גם ביישומים המבוססים עליו.

איזה מידע זמין באתר?

כיום ניתן למצוא באתר מאגרי מידע של משרדי ממשלה מרכזיים וכמה רשויות מרכזיות. המאגרים הם בנושאים מגוונים, כמו למשל תחבורה, חינוך, ספורט, המרחב הציבורי, תכנון עיר, בטחון, רווחה, דת ועוד.

כמה מילים על האתר

האתר מציג מאגרי מידע עירוניים בפורמט קוד פתוח, בטכנולוגיה המובילה בעולם בתחום - תשתית CKAN. CKAN היא מערכת רבת עוצמה לניהול נתונים שהופכת את הנתונים נגישים לכל על ידי מתן כלים לייעול פרסום, שיתוף, חיפוש ושימוש.

כיצד ניתן להשתמש במידע המופיע באתר?

המשתמשים ב- Smart7 Data מקבלים יד חופשית לפיתוח יישומים ומערכות המבוססות על המידע המפורסם בו וכל עדכון במאגרי המידע באתר מעודכן אוטומטית גם ביישומים המבוססים עליו.

כמה מילים על פרויקט עיר דיגיטלית

העיר באר שבע נבחרה על-ידי ממשלת ישראל כפיילוט הלאומי למיזם עיר דיגיטלית, בתחומי עיר חכמה וחינוך. פיילוט Smart7 Data (Open data) מבוצע על-ידי עיריית באר שבע ומרכז החדשנות הדיגיטלית CDI כחלק מפרויקט עיר דיגיטלית. הפרויקט מתוקצב על-ידי מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי.

מדוע החלטנו לבצע את פרויקט Smart7 Data?

אנו מאמינים כי שקיפות יוצרת אמון אל מול תושבים ובעלי העניין של העיר. כמו כן, שקיפות מאפשרת לכולם להשתתף ולייצר חדשנות מבוססת מידע, בכדי לייצר ערך לטובת הכלל. בעזרתכם נוכל נהפוך יחד את באר שבע לעיר חכמה יותר.